Agjencia Zhurnal.mk.

Trajneri i Fernecvarosit, Stoger: Përball kishim një ekip të organizuar, padyshim më gëzon fitorja

Ferencvaros fitoi me rezultat 3-0, me të gjithë golat e shënuar në pjesën e dytë.

“Me siguri se jam i kënaqur me fitoren. E vërtet që kishim dy pjesë të ndryshme të lojës”.

“Përballë kishim një kundërshtar të mirë, që vraponte mjaft shumë, e organizuar mbrapa dhe na krijoi edhe rast, sidomos në pjesën e parë”.

“Në pjesën e parë u treguam të mangët në kontaktet e afërta, ndërsa padyshim që në pjesën e dytë ishim shumë më të mirë, sidomos rritëm shpejtësinë e lojës që mungoi në pjesën e parë dhe na dha rezultat”, ka thënë trajneri austriak i Ferencvaros.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave në “Fadil Vokrri”./Gazeta Olle/

Related posts

Analizë: Kush do t’i blejë tabletët për nxënësit filloristë? Prindërit apo ministria e arsimit?

Z.H

Kosova U17 promovohet në Ligën A për kualifikimet e Evropianit 2023

Redaksia

Kovaçevski mbërriti në Sofje, pritet me nderime të larta shtetërore

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More