Agjencia Zhurnal.mk.

Trajneri Elshani pas humbjes nga Gjilani: Kartoni i kuq dhe lëndimet ndikuan te skuadra

Feronikeli edhe ndeshjen e dytë e ka humbur, derisa është mposhtur në shtëpi me rezultat 1-0 nga Gjilani, me golin e shënuar nga Gerard Progni.

“Në fillim e përgëzoj skuadrën e Gjilanit për fitoren e arritur. Ne këtë ndeshje ne jemi munduar të krijojmë raste, por që lëndimet dhe karton i kuq ndikoi negativisht të ne”.

“Unë besoj se do të arrijmë të mbijetojmë në Superligë dhe pres nga kryesia e klubit që t’i sjell të paktën edhe 2/3 lojtarë”, tha Elshani.

Sokol Kiqina përsoi dëmtim në këtë ndeshje, ndërsa  Bujar Pllana u ndëshkua me karton të kuq. /Gazeta Olle/

Related posts

Llokvenec: Ndërtimi i hekurudhave nënkupton ndërtim të historisë

Xh M

Asnjë projekt kapital nga Arsovska për vitin 2022, do t’i vazhdojë ato që i nisi Shilegov

Z.H

26 vite nga vdekja e Zahirit, Hakifit dhe Edmondit/ Ahmeti: Veprimtaria e tyre, shkëndijë e pavdekshme trimërie

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More