Agjencia Zhurnal.mk.

Trajanov paralajmëron: Disa parti që tani janë me LSDM-në mund t’i bashkëngjiten VMRO-së

Shkup, 16 nëntor – Kryetari i Lidhjes Demoraktike, Pavle Trajanov nuk e përjashton mundësinë disa prej partive më të vogla të ndryshojnë anën dhe të bëhen pjesë e bllokut opozitare, e udhëhequr nga VMRO-DPMNE, pas tentimit të pasuksesshëm për rrëzim të Qeverisë. “Tani jemi 212 partisë politike të cilët më herët kemi bashkëpunuar me VMRO-DPMNE, ndërsa tani jemi me LSDM-në. Si dot ë zhvillohen proceset, mendoj se një pjesë e tyre tani shumë shpejtë do të ndryshojnë pozitën dhe do të shkojnë në ananë tjetër”, ka thënë Trajanov në emisionin “Samo Vistina” në Kanal5.

 

Related posts

Nikos Kotzias: Greqia, fushatë në BE për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Z H

Hoxha: Ne nuk jemi kundër që AAA të jetë në Qeveri edhe nëse e mbështet Arifin në Tetovë

D V

Janë nxjerrë dëshmi materiale në lëndën “Shkallët spanjolle”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More