Agjencia Zhurnal.mk.

Trajanov ofron zgjidhje të krizës: Koalicion i zgjeruar

Shkup, 3 Tetor – Deputeti dhe kryetari i Bashkimit Demokratik, Pavle Trajanov, thotë se në vend duhet të formohet një qeveri e koalicionit të gjerë, në të cilën do të përfshihen palët e interesit nga të gjitha partitë politike.

 

Ai thotë se as tani nuk e sheh problem formimin e një koalicioni kaq të gjerë qeveritar.

“Sugjerimi im është që të mendohet për një koalicion të gjerë, në të cilin do të përfshihen të gjitha partitë parlamentare dhe do të përfshihen të gjitha kapacitetet e mundshme në shtet, për të kapërcyer sfidat me të cilat po përballemi. Me koalicion të gjerë nënkuptoj se hyjnë edhe VMRO-DPMNE dhe partitë tjera opozitare. Kjo duhet të jetë tema dhe tema e dytë duhet të jetë marrëveshja për nevojën e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme, të lidhura me ndryshimet në Kushtetutë”, tha Trajanov në emisionin “360 Gradë” në “Alsat M”.

Related posts

Petrovska paralajmëron rritje të pagave në Armatë

Z.H

Mot me diell, i ftohtë dhe me erë

Redaksia

Qeveria do ta mbajë mbledhjen e 115-të

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More