Agjencia Zhurnal.mk.

Tragjedia në Itali, pamjet nga autobusi i rrëzuar me mbi 21 viktima

Mediat kanë publikuar pamjet nga tragjedia e ndodhur në Venencia të Italisë pasditen e sotme,  ku raportohen 21 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Ngjara ka ndodhur në mbikalimin e që të çon nga Mestre në Marghera, ku autobusi ka humbur kontrollin dhe ka rënë disa metra poshtë në shinat e trenit.

Sipas raportimeve autobusi është përfshirë nga flakët e shumta. Në vendngjarje janë forca të shumta të emergjencës. Venencia ka shpallur protokollin e jashtëzakonshëm.

https://youtu.be/hhIVVArcXpo

Related posts

Shoqatat ”Jehona e Malësisë” dhe ”Malësia e Madhe” ju bëjnë thirrje shqiptarëve të diasporës që të regjistrohen

Xh M

Thellimi i reformave në të gjitha fushat, nxit zhvillimin ekonomik

Xh M

Putin: Po kandidoj sërish për president të Rusisë

Xh M