Agjencia Zhurnal.mk.

Trafiku ndërkombëtar i drogës në Zvicër, drejtësia e Ticinos mbyll hetimet për operacionin me tetë të arrestuar, mes tyre dhe dy shqiptarë

Drejtësia e Ticinos, në Zvicër ka mbyllur një hetim një mujor për një trafik kokaine, ku tetë persona u arrestuan që nga marsi i kaluar.

Aktiviteti kriminal shtrihej në vende të ndryshme, duke përfshirë Spanjën, Francën, Holandën, Anglinë dhe Italinë, njoftoi policia kantonale e Ticinos. Rrjeti ishte aktiv që nga viti 2014.

Mediat e huaja shkruajnë se gjashtë shtetas zviceranë dhe dy shqiptarë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike, mbetën të arrestuar.

Kokainë e kapur do të shitej në rajonin e Lokarnos. Në bashkëpunim me autoritetet italiane dhe spanjolle, policia e Ticinos zbuloi transaksione financiare për të paktën 400 mijë euro dhe 215 mijë franga. Gjithashtu janë pastruar edhe disa milionë euro.

Related posts

SPAK kërkon 1 vit e 8 muaj burg për ish-drejtorin e RTSH

D V

KPA ka vendosur të lëri në fuqi vendimin e KPK për gjzqtarin Ramiz Lala

N E

NATO mbështet Shqipërinë në proceset e prokurimit të Forcave të Armatosura

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More