Agjencia Zhurnal.mk.

Tottenham i bashkohet garës për transferimin e Pjanic

Klubi anglez Tottenham është futur në garë për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës Miralem Pjanic.

 

Sipas ‘AS’, Tottenham është futur në garë për transferimin e Pjanic gjatë afatit kalimtar të verës, transmeton lajmi.net.

Barcelona pagoi 60 milionë euro për nënshkrimin e mesfushorit në vitin 2020, por ai asnjëherë nuk gjeti vend në formacionint startues.

‘Blaugranët’ po kalojnë në krizë financiare dhe duket se do ta lejojnë boshnjakun të largohet si futbollist i lirë gjatë verës.

Drejtori i ri sportiv i Spurs Fabio Paratici ka filluar kontaktet me futbollistin dhe është optimist që marrëveshja mund të arrihet përkundër faktit që janë edhe klube tjera në garë për të si Juventus, Inter dhe Man Utd.

Një gjë duket pothuajse e sigurtë e ardhmja e 31-vjeçarit është larg “Camp Nou”, mbetet të shihet destinacioni i tij i ardhshëm.

Related posts

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Jordanisë – Gliha pa ndonjë befasi të theksuar

D V

“Ka mësuar gjuhën angleze”, Petit ‘spiunon’ Zidanen dhe shton thashethemet për të ardhmen e trajnerit

D V

Barcelona – Real Madrid: E ardhmja e El Clasicos në duart e të rinjve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More