Agjencia Zhurnal.mk.

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti.

Ai ka thënë se një ndryshim i tillë nuk mund të arsyetohet, meqë ka krizë ekonomike. Ky ndryshim ka prekur veçanërisht zonat urbane.

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti.

Ai ka thënë se një ndryshim i tillë nuk mund të arsyetohet, meqë ka krizë ekonomike. Ky ndryshim ka prekur veçanërisht zonat urbane.

Lexo Edhe:

Mjekët e fshehin! Dhimbja e kyçeve iku përgjithmonë në 6 ditë!

Mediat e rajonit për dramën e re televizive të Vuçiqit për Kosovën: Presid…
“Në fillim të vitit qeveria i dyfishon faturat e tatimit në pronë, (veqanërisht për zonat urbane). Në krizën më të madhe të çmimeve në 15 vitet e fundit, e vështirë të kuptohet dhe e pamundur të arsyetohet”, ka shkruar ai në Facebook, të martën.

“Shtetasit e punësuar në sektorin publik nuk e dijnë sa do ta kenë pagën, por faturat e tatimit në pronë tashmë i kanë të dyfishuara”.

“Veprime të këtilla nuk duhet bërë jasht kontekstit të zhvillimeve ekonomike dhe sociale në vend, sepse nuk kalon pa pasoja, të cilat mund të jenë serioze”, ka deklarur ai.

Related posts

50 vjeçari që u gjetë pa shenja jete është familjar i Adem Grabovcit

I.A

Dy vdekje dhe 770 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Z.H

Varhelyi, mesazh Serbisë: Nuk ka vend në BE për ata që mohojnë gjenocidin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More