Agjencia Zhurnal.mk.

Toshkovski: Nevojitet vullnet politik për zgjidhjen e problemit me dokumentet persoanle

Shkup, 12 shkurt – Ligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për dokumentet rrugore dhe ligjit për sigurinë në komunikacion është përgatitur nga ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, të cilët urgjentisht do t’i dorëzohen Qeverisë, si e vetmja zgjidhje për krizën aktuale me dokumentet personale.

“Ka një zgjidhje për problemin dhe është shumë e thjeshtë. Nëse ka vullnet politik brenda një dite do të zgjidhen vuajtjet e qytetarëve. Kemi një propozim ligj për ndryshimin e Ligjit për Dokumentet e Udhëtimit të Qytetarëve, ja ky është gati, është gati dhe ai tjetri. Madje këtë e kam nënshkruar. Projektligji për ndryshimin e ligjit për sigurinë në trafikun rrugor. Ka zgjidhje për një ditë, vetëm duhet të ketë vullnet politik”, deklaroi ministri për Punë të Brendshme, Pançe Toshkovski. /Alsat.mk

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy