Agjencia Zhurnal.mk.

Toshkovski dorëzoi në Kuvend propozim ligjet për zgjidhjen e problemit me pasaportat dhe patentë shoferët

Shkup, 12 shkurt – Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka dorëzuar në Kuvend dy propozim ligje, që sipas tij do të zgjedhin problemin që kanë qytetarët që nuk janë pajisur me dokumente me emrin e ri të shtetit.

Toshkovski tha se me propozim ligjin për ndryshimin e Ligjit për Siguri të Rrugëve në Trafik, do të zgjidhet problemi me patentat e shoferit, ndërsa me propozim për ndryshim të Ligjit për Dokumente të Udhëtimit, në procedurë të shkurtuar, do të zgjidhet problemi me pasaportat.

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy