Agjencia Zhurnal.mk.

Tortë çokollatë me shije të përsosur: Zbukurojeni tavolinën me fantazinë e shijes së mrekullueshme!

Po ju sjellim propozimin për ëmbëlsirën të cilën mund ta përgatitni për natën më të gëzueshme.

Përbërësit për kore:

Zubin Potok, persona të panjohur largojnë një tabele që e kishte vendosur Ministria e P…Dhunë fizike, psikike dhe dëmtim të orendive në shtëpi- rastet e dhunës në familje të r…Bellingham ofendoi në mënyrë skandaloze Greenwoodin gjatë ndeshjes, u raportua menjëher…Vazhdon numri i lartë i të sëmurëve me grip në MaqedoniDo të punojnë katër ditë, por do paguhen për pesë – si do të funksionojë projekti…

 Tundni 10 të bardhë të vezëve me 10 lugë sheqer pluhur dhe shtoni:

 100 gramë arra të bluara,
 100 gramë arra të grira,
 100 gramë çokollatë të grirë për zierje,
 100 gramë rrush të thatë të zier (të zhytur në rum),
 1 qese pluhur për ëmbëlsira,
 1 lugë kakao.

Të gjithë përbërësit përzieni dhe piqni në një tepsi të madhe. Kur korja të piqet nxirreni nga furra dhe priteni në dy pjesë.

Për fill:

 250 gramë gjalpë,
 10 të verdhë të vezëve,
 200 gramë sheqer pluhur,
 3 brinjë çokollate.

Përgatitja:

Gjalpin tundeni deri sa të bëhet shkumë. Të verdhët tundeni me sheqerin pluhur dhe zieni në avull, pastaj shtoni çokollatën.

Kur të ftohet përzien me gjalpin dhe qitni në tortë.

Në fund mundeni ta zbukuroni sipas dëshirës me krem apo me glazurë çokollate.

Kënaquni.

Related posts

Supë me kocka: Për shkak të një gabimi, vitaminat dhe mineralet humbasin

D V

Topa djathi me Sallam

D V

Omëletë sipas recetës së shefit më të famshëm kanë një shije të papërshkrueshme!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy