Agjencia Zhurnal.mk.

Topthat me çokollatë janë baza e çdo feste, ne po ju sjellim një recetë tradicionale!

Për të gjithë dashamirët e çokollatës!

 

Përbërësit:

▪ 200 g sheqer
▪ 200 gr gjalpë
▪ 300 gr biskota
▪ 100 g çokollatë të zezë
▪ 200 gr miell kokosi
▪ 1 dl qumësht

Për dekorim:

▪ 70 gr miell kokosi

Përgatitja:

Grini biskotat në blender. Ngrohni qumështin në një enë në shporet dhe shkrini me radhë sheqerin, gjalpin dhe çokollatën.

Përziejini të gjitha mirë.

Masës së nxehtë i shtoni biskotat e bluara dhe i përzieni. Shtoni miellin e kokosit në përzierje dhe përzieni mirë. Lëreni përzierjen në të ftohtë për afro 10 minuta.

Bëni toptha dhe i rrotulloni në miell kokosi. Vendosni topthat në shporta të vogla letre dekorative.

Lëreni në frigorifer për të paktën tri orë.

Ju bëfshin mirë.

Related posts

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

D V

Sardele të pjekura në skarë: Zgjedhja e shkëlqyeshme për adhuruesit e peshkut!

D V

Lakror me qepë e domate

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More