Agjencia Zhurnal.mk.

Topa gjigandë “pushtojnë” Londrën

Topa të mëdhenj argjendi dhe të bardha nga një ekspozitë festive shkaktuan kaos në Tottenham Court Road të Londrës pasi u rrëzuan nga era e fortë dhe përfunduan në rrugë. Pamjet tregojnë dekorimet e Krishtlindjeve që rrotullohen në rrugë për shkak të erërave, ndërsa makinat u përpoqën t’i shmangin ato.

 

Pamjet tregojnë gjithashtu harqe gjigante metalike duke u tundur nga era e fortë. Kjo ngjarje e pazakontë ndodhi në prag të ndezjes vjetore të dritave të Krishtlindjes në Oxford Street, që tërheq mijëra vizitorë. Zbukurimet u vunë nën kontroll shumë shpejtë.

Related posts

Ekzekutivi britanik: Na duhet një lider i ri sa më shpejt

Xh M

Kina do të ndërtojë radarin me rreze më të gjerë në botë, për të mbrojtur më mirë Tokën

Z.H

Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More