Agjencia Zhurnal.mk.

Top shënuesit në Superligën e Kosovës – Progni prinë, i ndjekur nga Kreshnik Uka

Ka përfunduar xhiro e 10-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll.

Llapi ka vazhduar me fitore ku ka triumfuar te Ulpiana 0-6, derisa Drita është rikthyer te triumfet pas fitores 0-2 në udhëtim te Feronikeli.

Prishtina ka mposhtur Malishevën me rezultat të ngushtë 2-1, ku me të njëjtin rezultat ka përfunduar edhe sfida Gjilani – Drenica.

Ndërkohë ndeshja e vetme që nuk solli fitues këtë javë ishte ajo mes Dukagjinit dhe Ballkanit që përfundoi pa gola 0-0.

E pas 10 javëve në BKT Superligë, Gerhard Progni prinë në listën e golashënuesve, me shtatë gola të realizuar.

Kapiteni i Gjilanit mbanë i vetëm pozitën e parë, teksa ndiqet nga Kreshnik Uka i Drenicës që ka shënuar gjashtë gola.

Nga pesë gola kanë Besnik Krasniqi i Prishtinës dhe Ermal Krasniqi i Ballkanit.

Ndërkohë nga tre gola kanë shënuar plot 10 lojtarë si Denisson Silva e Baton Zabërgja nga Drenica, Ardit Tahiri e Almir Ajzeraj te Drita, Hasan Hyseni e Torvioll Stullqaku nga Ulpiana, Francisco Rivera, Valmir Veliu e Kastriot Selmani të Llapit si dhe Marcelei Santos i Ulpianës.

Më poshtë keni listën me golashënuesit më të mirë në BKT Superligën e Kosovës:

 1. Gerhard Progni (Gjilani) – 7 gola
 2. Kreshinik Uka (Drenica) – 6 gola
 3. Besnik Krasniqi (Prishtina) – 5 gola
 4. Ermal Krasniqi (Ballkani) – 5 gola
 5. Denisson Silva (Drenica) – 3 gola
 6. Ardit Tahiri (Drita) – 3 gola
 7. Almir Ajzeraj (Drita) – 3 gola
 8. Hasan Hyseni (Malisheva) – 3 gola
 9. Torvioll Stullqaku (Malisheva) – 3 gola
 10. Francisco Rivera (Llapi) – 3 gola
 11. Kastriot Selmani (Llapi) – 3 gola
 12. Valmir Veliu (Llapi) – 3 gola
 13. Marclei Santos (Ulpiana) – 3 gola
 14. Baton Zabergja (Drenica) – 3 gola
 15. Harallamb Qaqi (Dreinca) – 2 gola
 16. Armend Thaqi (Ballkani) – 2 gola
 17. Arstrit Thaqi (Ballkani) – 2 gola
 18. Rrustem Hoxha (Ballkani) – 2gola
 19. Marco Simonovski (Drita) – 2 gol
 20. Marc Olivier (Malisheva) – 2 gola
 21. Otto John (Prishtina) – 2 gola
 22. Leutrim Kryeziu (Prishtina) – 2 gola
 23. Ardin Dallku (Dukagjini) – 2 gola
 24. Ahmed Januzi (Dukagjini) – 2 gola
 25. Trimror Selimi (Ulpiana) – 2 gola
 26. Osman Mëziu (Drenica) – 1 gol
 27. Nazmi Gripshi (Ballkani) – 1 gola
 28. Muhamed Dubova (Gjilani) – 1 gol
 29. Albert Dabiqaj (Gjilani) – 1 gol
 30. Besar Musolli (Gjilani) – 1 gol
 31. Fiton Hajdari (Gjilani) – 1 gol
 32. Shend Kelemendi (Gjilani) – 1 gol
 33. Armend Halili (Gjilani) – 1 gol
 34. Hamdi Namani (Drita) – 1 gol
 35. Donart Vitija (Malisheva) – 1 gol
 36. Sobowale (Malisheva) – 1 gol
 37. Mendurim Hoti (Prishtina) – 1 gol
 38. Leotrim Bekteshi (Prishtina – 1 gol
 39. Endrit Krasniqi (Prishtina) – 1 gol
 40. Bleart Tolaj (Prishtina) – 1 gol
 41. Sokol Kiqina (Feronikeli) – 1 gol
 42. Dren Gashi (Feronikeli) – 1 gol
 43. Diar Prokshi (Feronikeli) – 1 gol
 44. Ardi Qorri (Feronikeli) – 1 gol
 45. Bujar Idrizi (Llapi) – 1 gol
 46. Arbnor Ramadani (Llapi) – 1 gol
 47. Gentrit Begolli (Llapi) – 1 gol
 48. Drilon Leku (Feronikeli) – 1 gol
 49. Arber Shala (Dukagjini) – 1 gol
 50. Chibueze (Dukagjini) – 1 gol
 51. Bujar Shabani (Dukagjini) – 1 gol
 52. Granit Elezaj (Dukagjini) – 1 gol
 53. Argjend Mustafa (Ulpiana) – 1 gol
 54. Ardi Shala (Ulpiana) – 1 gol
 55. Ermir Rrezi (Ulpiana) – 1 gol
 56. Egzon Qerimi (Ulpiana) – 1 gol

/Gazeta Olle/

Related posts

Mesazhi i Reisul Ulemasë me rastin e Kurban Bajramit 2022

Z.H

Tërmet në Shqipëri, është ndjerë edhe tek ne

Xh M

Gençovska: Pres që gjyqësia në Maqedoni të Veriut ta kryejë punën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More