Agjencia Zhurnal.mk.

Top shënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës

Pas 12 xhirove, Drita e kryeson renditjen tabelare me 22 pikë, e ndjekur nga Ballkani dhe Gjilani me nga 21, pastaj Drenica me 20 pikë, e pesat është Prishtina me 16 pikë dhe Llapi në vendin e gjashtë me 15 pik.

Po aq sa për garën për titull, luftë e ashpër po bëhet edhe për golashënuesin më të mirë të këtij kampionati.

Gerhard Progni ka shënuar tetë gola pas 12 ndeshje duke e kryesuar listën e golashënuesve.

Pas tij vijnë Kreshnik Uka i Drenicës dhe Ermal Krasniqi i Ballkanit me nga gjashtë gola, por me numër të njëjtë të golave pozicionohet në vendin e katërt edhe Besnik Krasniqi i klubit futbollistik Prishtina.

Related posts

Ministria e Arsimit subvencionon blerjen e instrumenteve muzikore, jep 100,000 denarë

Z.H

Këshilli i Sigurisë: Gjendja e sigurisë në Maqedoni është stabile, të gatshëm për çdo skenar në Ukrainë

Z.H

EU urges UK to accept Swiss-style deal to end agri-food standoff

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More