Agjencia Zhurnal.mk.

Top 10 asistuesit më të mirë në BKT Superligën e Kosovës

Ka përfunduar gjysma e sezonës në futbollin kosovar, me Gjilanin si kampion vjeshtor pas 18-të ndeshjeve.

Gazeta OLLE ju sjellë Top 10 asistuesit më të mirë pas 18-të ndeshjeve në BKT Superligën e Kosovës.

10 – Muharrem Jashari ( Drita)

Muharrem Jashari, tri asistime.

 

9 – Ergyn Ahmeti (Dukagjini)

Ergyn Ahmeti, tri asistime

8 – Ardian Limani (Drita)

 

Ardian Limani tri asistime.

7 – Endrit Krasniqi (Prishtina)

Endrit Krasniqi, tri asistime.

6 – Nazmi Gripshi (Ballkani)

Nazmi Gripshi katër asistime.

5 – Arbnor Muja (Drita)

Arbnor Muja katër asisitme.

4. Ilir Blakqori (Drita)

Ilir Blakqori katër asistime.

3. Kastriot Selmani (Llapi)

Kastriot Selmani katër asistime.

2. Bujar Idrizi (Llapi)

 

Bujar Idrizi pesë asistime.

 

Valmir Veliu pesë asistime.

/Gazeta OLLE/

Related posts

Serbia edhe më tej nuk eksporton qumësht, për Maqedoninë dhe Shqipërinë ka përjashtim

Z.H

“Anti-bixhoz” paralajmëron protestë para Qeverisë

Redaksia

Pacientët ankohen për pritje të gjata për kontrolle

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More