Agjencia Zhurnal.mk.

Tonali mund të luajë këtë fundjavë ndeshjen e fundit të sezonit me Newcastle

Prokurori i FIGC ka të ngjarë të përcaktojë pezullimin e Sandro Tonalit deri në javën e ardhshme, që do të thotë se ndeshja e ardhshme e Ligës Premier kundër Crystal Palace mund të jetë e fundit e sezonit për italianin.

23-vjeçari u dëgjua nga prokurorët e Torinos dhe FIGC këtë javë dhe pranoi se kishte luajtur bixhoz me Milanin gjatë kohës që kishte kontratë me kuqezinjtë, megjithëse ai kishte vënë bast për ish-klubin e tij vetëm për të fituar ndeshjet.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Prokurori i FIGC do t’i ofrojë mesfushorit italian një marrëveshje për pranimin e fajësisë, duke njoftuar pezullimin e tij përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve të javës së ardhshme midis Newcastle dhe Borussia Dortmund.

Kjo do të thotë se ndeshja e ardhshme e Ligës Premier me Crystal Place do të jetë e fundit për Tonalin këtë sezon, me kusht që ai të jetë i përfshirë.

Gazeta italiane pretendon se është ‘e vështirë të parashikosh kohëzgjatjen e ndalimit’, por duke marrë parasysh pezullimin prej shtatë muajsh të Nicolo Fagiolit, Tonali mund të përjashtohet për një vit ose pak më shumë.

Newcastle deklaroi të mërkurën se Tonali dhe familja e tij po merrnin mbështetjen e plotë të klubit, ndërsa agjenti i lojtarit Beppe Riso, së fundmi ka konfirmuar se klienti i tij është i varur nga bixhozi. 

Related posts

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

D V

Dita e ndeshjes: Ballkani e pret Viktoria Plzenin në “Air Albania”

D V

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

D V