Agjencia Zhurnal.mk.

Tom Cruise rrezikon jetën në xhirimet e filmit, duke rrëshqitur me kokë poshtë në krahun e aeroplanit gjatë fluturimit

Ai është i njohur për interpretimin e marifeteve të tij në filmat e tij të suksesshëm të Hollywoodit.

 

Dhe Tom Cruise mund të ketë kapur arritjen e tij më ambicioze, pasi ai u pa i varur me kokë poshtë nga krahu i një aeroplani të Luftës së Dytë Botërore, ndërsa xhironte skenat e filmit të tij të ardhshëm “Mission Impossible 8”.

Aktori, 59 vjeç, u pa duke xhiruar skenën që sfidonte vdekjen në aeroportin “Duxford” në Kembrixh këtë javë, me aeroplanin Boeing B75N1 Stearman të vitit 1941 duke realizuar një zhytje me kokë poshtë në bordin e tij, shkruan DailyMail.

Gjatë javëve të fundit, aktori i filmave aksion kishte marrë mësime fluturimi në aeroport në përgatitje për skenat emocionuese për pjesën e tetë të filmave “Mission Impossible”, i cili do të publikohet më 7 korrik 2023.

Dhe puna e vështirë duket se është shpaguar pasi Tom u ngrit në qiell gjatë provave dhe u pa duke u ngjitur nga aeroplani me ngjyrë të verdhë të ndezur ndërsa u ngrit në lartësi 2000 pëllëmbë nga toka.

Aktori i Hollywoodit, i veshur me një kostum dhe helmetë ngjyrë kafe, u pa më pas duke u ngjitur me guxim në krahun e avionit 80-vjeçar, ndërsa ai kryente një goditje me hundë dhe një sërë ushtrimesh aerobatike në një skenë aksioni.

Aktori u ngrit nga toka i ulur në pjesën e përparme të avionit luftarak, me pilotin që merrte kontrollet në sediljen e pasme.

Aeroplani më pas u ngrit dhe u ngjit në lartësi dhe në atë moment babai i tre fëmijëve doli nga sedilja dhe u zvarrit në krahun e majtë.

Ndërsa avioni fluturonte në të gjithë fshatin e Kembrixhshire, Tom – i cili ishte i lidhur me aeroplanin nga një parzmore – në mënyrë të rrezikshme u var me kokë poshtë nga krahu.

Aeroplani më pas u kthye përmbys, gjë që më pas rezultoi që Tom të ulej drejt në krah në lëvizjen e nofullës.

Aeroplani i Luftës së Dytë Botërore më pas kreu një rrotullim, i cili ndihmoi aktorin të kthehej në kabinën e fluturimit.

Një aeroplan i dytë u pa gjithashtu duke fluturuar përkrah Boeing B75N1 gjatë provave për skenën e vështirë.

Imazhet mahnitëse tregojnë aeroplanin me ngjyra të ndezura që fluturon në qiell përpara se të zbresë për t’u ulur në aeroport.

Përkushtimi i Tomit për xhirimet vjen pasi filmi “Mission: Impossible 7” nuk është shfaqur ende në kinema, pasi premiera e tij është shtyrë për 30 shtator 2022.

Më parë u raportua se ylli i “Minority Report” po mësonte të fluturonte me një aeroplan të Luftës së Dytë Botërore për pjesën e tetë të “Mission: Impossible”.

Një burim i tha The Sun: “Tom kishte filluar të mësonte të fluturonte me një aeroplan Boeing Stearman në fillim të këtij viti për një skenë të madhe në ‘Mission: Impossible 8’”.

Cruise ka një licencë për të drejtuar helikopter dhe një licencë piloti për të drejtuar aeroplanë të vegjël me krahë. 

Related posts

“The Queen’s Gambit” fitoi 11 çmime në Emmy Awards 2021 nga 18 nominimet

D V

Rita Ora shfaqet me maskë me dizajn të ushtrisë në New York

D V

Enca ndan me fansat një fotografi të rrallë nga fëmijëria: Kam qenë gjithmonë më e ëmbla

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More