Agjencia Zhurnal.mk.

Tom Cruise rikthehet me ‘Mission Impossible’ të radhës

Edhe një herë, ai arriti të kalonte veten dhe të linte publikun pa fjalë.

Arsyeja për Tom Cruise i cili pak orë pasi falënderoi fansat e tij për mbështetjen e tyre në filmin “Top Gun: Maverick” me rënie të lirë, publikoi një klip nga “Mission: Impossible” i radhës që thjesht të lë pa frymë.

Ylli karizmatik dhe ekipi që qëndron pas filmit të shumëpritur ” Misioni: Impossible – Dead Reckoning ” kanë publikuar një klip që tregon përgatitjen pas një prej marifeteve më mbresëlënëse në filmin e ri.

Kjo është një skenë emocionuese që do të tregojë Cruise si Ethan Hunt duke kërcyer nga një rampë e lartë ndërsa drejton një motoçikletë.

Ylli 60-vjeçar është në ajër, së bashku me motoçikletën, në një “zhytje” jashtëzakonisht të rrezikshme të përshkruar nga “trajneri” i base jumping Cruise si “marifeti më i madh i bërë ndonjëherë në historinë e kinemasë”.

Në këtë video “prapa skene” grupi i xhirimit shikon me ankth skenën, e cila natyrisht përfundon me hapjen e parashutës së Cruise.

“Unë kam dashur ta bëj këtë që kur kam qenë fëmijë,” dëgjohet duke thënë 60-vjeçari në video, ndërsa skenaristi/regjisori i filmit Christopher McQuarrie shpjegon se marifeti i veçantë kërkonte një kombinim të aftësive që Cruise ishte në gjendje të fitojë duke punuar me ekspertë të ndryshëm.

Prandaj, stërvitja e tij përfshinte orë të panumërta motocross dhe kërcim në bazë.

Sipas Entertainment Weekly , ylli këmbëngulës thuhet se ka kryer 500 hedhje me parashutë dhe mbi 13,000 kërcime me motokros për t’u përgatitur për këtë skenë të veçantë, dhe video përfshin skena nga kjo përgatitje intensive.

Related posts

Si u lëndua Ganiu në Big Brother, a ndodhi incidenti pas problemit teknik?

D V

“Pse ke pranuar të flesh me Ganinë kur je e martuar”, Linda Halimi i përgjigjet pyetjes së sikletshme në BBVK

D V

Ciara shfaqi me krenari barkun shtatzënë të zbukuruar me copa folie

D V