Agjencia Zhurnal.mk.

Tjetër sukses i komandove të FSK-së, Mehaj: Forca djema, vazhdojmë me sukseset e reja

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se është realizuar me sukses të plotë kursi për vëzhgim dhe zbulim në operacione luftarake.

 

Mehaj ka shkruar në Facebook se ky kurs është realizuar nga specialistët britanik dhe specialistët tanë të shkolluar në Divizionin e Taktikave të Blinduara dhe Vëzhgimit në Warminster.

“Falënderim i veçantë për Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e madhe në të gjitha aspektet. Forca djema. Vazhdojmë me sukseset e reja”, ka shkruar ai.

Një lajm tjetër për suksesin e komandove të FSK-së.Realizohet me sukses të plotë Kursi për Vëzhgim dhe Zbulim në…

Posted by Armend Mehaj on Sunday, October 31, 2021

Related posts

Komuna e Prishtinës nënshkruan marrëveshjen për restaurimin e Sahat Kullës në vlerë 120 mijë euro

D V

I mbijetuari i aksidentit në Kroaci rrëfen tmerrin e përjetuar: Një grua poshtë meje kishte vdekur – më së rëndi ka qenë t’i shohësh të rinjtë

D V

BE: Federata e Boksit e Kosovës të trajtohet njësoj si të tjerat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More