Agjencia Zhurnal.mk.

Tirana ndez dritat e pemës së festave të fundvitit

Tashmë zyrtarisht jemi në muajin e festave dhe e gjithë bota ka nisur përgatitjet për festat e fundvitit.

Si shumë qytete europiane, edhe Tirana mbrëmjen e sotme ka ndezur dritat në Sheshin Skëndërbej.

Fshati i Krishtlindjeve tashmë ka hapur dyert për qytetarët dhe bredhi i stolisur i vendosur në mes të sheshit mbrëmjen e sotme vezullon nga driatat.

Ka qenë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili ashtu si dhe e dio tradita mes fëmijëve ka ndezur dritat e pemës.

Related posts

Gjiknuri thirrje organeve të drejtësisë: Jini të pavarur, mos hani presionin e politikës

Xh M

Aksidentoi për vdekje këmbësorin dhe e hodhi në kanal, kapet pas 10 ditësh shoferi në Elbasan

D V

Hapet “Rruga e Arbrit”, në Korçë shqetësim ndërprerja e shpeshtë e energjisë në fshatra

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More