Agjencia Zhurnal.mk.

Tifozi i ‘çmendur’ i Argjentinës bën tatuazh të gjithë emrat e lojtarëve që ishin pjesën në triumfin e Copa America

Argjentina i ka dhënë fund pritjes 28-vjeçare për një trofe të madh, pasi të shtunën e kaluar arritën të fitojnë Copa America, duke mposhtur në stadiumin e famshëm “Maracana” të Rio de Janeiro, Brazilin me rezultat 1-0.

 

Superylli i Paris Saint-Germain, Angel Di Maria shënoi golin e vetëm të ndeshjes në mes të pjesës së parë, pas një asistimi nga Rodrigo De Paul.

Një natë që tifozët e ekipit kombëtar argjentinas nuk do ta harrojnë kurrë, ku edhe mijëra prej tyre festuan në rrugët e Buenos Aires pas fitores ndaj Brazilit.

Epo kjo fitore ka prekur jo pak tifozët, ku njëri prej tyre ka bërë tatuazh në shpinë emrat e secilit anëtar të skuadrës prej 29 vetash që morën pjesë në Copa America – përfshirë edhe trajneri Lionel Scaloni.

Skuadra e Scalonit ishte mbresëlënëse në të gjithë ndeshjet e Copa America dhe paraqitja e tyre sidomos në mbrojte ndaj Brazilit në finale ishte e cilësisë më të lartë.

Kupa e Botës mbahet në vitin 2022, ndërsa Argjentina nuk llogaritet si një nga favoritët më të mëdhenj për të triumfuar në Katar.

Related posts

Milani vazhdon interesimin për Ziyech, e do me çdo kusht në San Siro

D V

Lajm që na mërzit të gjithëve: Lirim Zendeli tërhiqet nga garat e Formula 2 për shkaqe finansiare

Z H

Chelsea i irrituar me bisedimet për Haalandin, kthen vëmendjen kah Lewandowski

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More