Agjencia Zhurnal.mk.

Tifozët reagojnë ndaj klipit të ‘çmendur’, duke treguar se çfarë i bëri grushti i Deontay Wilder trupit të Tyson Fury

Një video është shfaqur nga klasikja e peshave të rënda të së dielës në mëngjes midis Tyson Fury dhe Deontay Wilder, e cila tregon ndikimin shkatërrues të goditjeve të amerikanit.

Britaniku ishte fitimtar në atë që ishte një luftë e 11 raundeve për rripin e kampionatit botëror të peshave të rënda WBC.

Sidoqoftë, vetëm disa raunde para goditjes me nokaut, The Gyspy King kishte pësuar dy rrëzime dhe atë brenda raundit të katërt.

Wilder njihet si një nga goditësit më të fortë të të gjitha kohërave, duke hyrë në luftën trilogjike me një rekord prej 41 nokautësh nga 42 fitore në karrierë.

Fuqia tronditëse e Bronze Bomber u shfaq edhe një herë kundër Furyt, siç dëshmohet nga videoja më poshtë.

Siç tregon klipi, fuqia e Wilderit e bën lëkurën e Furyt të valëzojë. Me këtë në mendje, nuk është për t’u habitur që ish-medalisti i bronzt Olimpik ishte në gjendje të rrëzonte rivalin e tij – edhe pse ai humbi ndeshjen.

Fury tregoi fuqi të jashtëzakonshme të rimëkëmbjes për t’u rikthyer në këmbë në dy raste, me asnjë kundërshtar të mëparshëm të Wilderit.

Në Reddit, disa përdorues iu përgjigjën videos duke e ngadalësuar goditjen dhe duke shprehur kënaqësinë e tyre me aftësinë e Furyt për t’u këndellur shpejtë, pas asaj goditje të fuqishme.

“Unë mendoj se kjo goditje do të më kishte vrarë”, komentoi një përdorues, ndërsa një tjetër shtoi: “Ajo goditje do të ndante në dysh shumë njerëz. Fury është një përbindësh”.

Para luftës së tij të parë me Wilder, në vitin 2019, britaniku ishte i njohur më shumë për mbrojtjen e tij të shkëlqyeshme, që do të thoshte se ai rrallë goditej.

Sidoqoftë, kundër boksierit nga Tuscaloosa, Alabama, Fury ka qenë i gatshëm të të sulmojë dhe më pak të mbrohet. 

Related posts

Cristiano Ronaldo arrin në stërvitjen e Manchester Utd me veturën e tij 140 mijë euroshe të markës ‘Lamborghini’

D V

Ndeshen dy repera ne ring, njeri është Bözeman nga Prizreni

A.S.

Si mund të luajë Unitedi në edicionin 202/23 me tri transferime të reja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More