Agjencia Zhurnal.mk.

Thyhet dera e PD-së, reagon Basha: Shoqëruesi i Berishës, super kriminel i kërkuar në Angli

Partia Demokratike kallëzon penalisht Fatjon Dautin, personin që shoqëronte Sali Berishën dhe anëtarët e Komitetit të Rithemelimit.

 

Ai është personi që shkelmoi me forcë derën e sallës sëmbledhjeve në katin e dytë të PD, pasi Flamur Noka dhe mbështetësit e tij e gjeten të mbyllur.

Pas analizimit të pamjeve filmike rezulton se i urdhëruar nga deputeti Flamur Noka, shtetasi Fatjon Dauti, person me precendetë të rëndë kriminal, që shoqëronte Sali Berishën, ka dhunuar ambientet e selisë qendrore të Partisë Demokratike, bën të ditur PD në një njoftim për mediat.

Më tej në komunikatin e shpërndare për mediat nga zyra e Bashës, thuhet se sipas Ministrisë së Brendshme dhe Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britaninë e Madhe, shtetasi Fatjon Dauti është cilësuar person i aftë për dhunë ekstreme dhe një anëtar me ndikim në një rrjet kriminal shqiptar me qendër në Londër i përfshirë në importimin e kokainës, prodhimin e kanabisit, trafikim të njerëzve dhe pastrimit të parave.

Related posts

Meta dekreton ligjin për ekstradimet mes Britanisë, Irlandës dhe Shqipërisë

Z H

Bien në prangat e Policisë 4 shtetas

N E

I zunë pritë pasi doli nga lokali, ekzekutohet 30-vjeçari në Tiranë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More