Agjencia Zhurnal.mk.

Thiago Silva dhe Kante rezultojnë pozitivë me COVID-19

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka konfirmuar se N’Golo Kante dhe Thiago Silva kanë rezultuar pozitivë me coronavirus, për këtë arsye nuk janë përfshirë në ndeshjen e EFL Cup kundër Tottenham Hotspur.

Blutë nuk kanë mundur të llogarisin në shërbimet e dy lojtarëve të rëndësishëm në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup në Stamford Bridge.

Testet e dy futbollistëve kanë dalë pozitive mëngjesin e të mërkurës, ashtu që ata do t’i nënshtrohen periudhës së izolimit.

Pos gjysmëfinales së parë të EFL Cup, ata do të mungojnë edhe në sfidën e Kupës FA kundër Chesterfieldit në fundjavë, si edhe në sfidën kthyese në Tottenham Hotspur Stadium pas një jave.

Kur është pyetur nga gazetarët nëse ka raste të reja në kampin e Chelseat, Tuchel është përgjigjur: “Po, fatkeqësisht Thiago Silva dhe N’Golo Kante”.

Related posts

Fantazisti i kthen “reston” Milanit: Inter ishte superior, kisha dëshirë për hakmarrje

Lea Muslija

Anthony Joshua tregon fuqinë e frikshme të goditjes

D V

Parashikim, analizë, statistika dhe formacionet e mundshme të finales së FA Cup: Chelsea – Liverpool

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More