Agjencia Zhurnal.mk.

Theret me thikë një 21-vjeçar në Shtime

Një 21-vjeçar është therur sonte me thikë në rrugën “Tahir Sinani” në Shtime.

 

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së kosovës për Rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Veseli tha se viktima është dërguar për trajtim në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.

“Me datë 08.11.2022 rreth orës 19:00 Policia në Shtime ka pranuar një informacion se në rrugën “Tahir Sinani” në Shtime është një rast i lëndimit trupor. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informatat e para mësohet se një person ,mashkull i moshës 21 vjeçar ka pësuar lëndime trupore. Dyshohet se lëndimet i janë shkaktuar nga një person tjetër me një mjet të mprehtë. Për ndihmë mjekesore fillimisht është dërguar në Qendrën Emergjente në Shtime e më pas për tretman të metutjeshëm mjekesor është transportur për në QKUK në Prishtinë. Në vendin ngjarjes kanë dalë edhe njësia e hetimeve të stacionit e cila po e heton rastin. Për informata tjera ju njoftojme me kohê!”, tha Veseli.

Related posts

Bislimi tregon çfarë biseduan me Lajçakun në Bruksel

D V

Komandant Malisheva kërkon nga deputetja Deliu-Kodra të formojë një grup për hetim parlamentar, që të del në shesh e vërteta për Rastin “Kumanova”

D V

Arben Vitia voton me bashkëshorten: Është ditë e rëndësishme për jetët tona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More