Agjencia Zhurnal.mk.

Thaqi pas fitores ndaj Feronikelit: Tri pikë të mëdha që do të na ndihmojnë për vazhdimësi të kampionatit

Malisheva arriti të shënojë fitore të rëndësishme në udhëtim te Feronikeli, me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Arsim Thaqi pas ndeshjes tha se humbjet kanë ndikuar të sulmuesit e sidomos te Hasan Hyseni i cili po vuan ende presionin, derisa Sobwales i duhet kohë të adaptohet në futbollin e Kosovës.

Sipas tij, kjo fitore ishte e rëndësishme për vazhdimësinë e kampionatit.

‘Humbjet e pësuar kanë ndikuar në formën e sulmuesëve tanë. Hasan Hyseni ende po e vuan presionin e ndeshjeve të kaluarë. Sobowale ka cilësi, por ende duhet kohë të adaptohet në futbollin e Kosovës.

Fitorja është e rëndësishme me vetë faktin se marrim tri pikë të mëdha që do të na ndihmojnë për vazhdimësi të kampionatit’, u shpreh trajneri Thaqi.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Taravari-Osmani: Integrimi në BE dhe lufta kundër krimit dhe korrupsionit, prioritet i vendeve të rajonit

Z.H

Florian Qehaja është ambasador i ri i Kosovës në Shkup

Xh M

Konferencë “Menaxhimi me narrativat joliberale dhe euroskeptike, nga poshtë”

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More