Agjencia Zhurnal.mk.

Thaqi i kënaqur me barazimin ndaj Dukagjinit, zbulon nëse skuadra e tij do të përforcohet në afatin kalimtar

Ndeshje tejet interesante u zhvillua në stadiumin “Liman Gegaj”, shkruan Gazeta Olle.

Dueli ndërmjet Malishevës dhe Dukagjinit në fund u mbyll me barazim 2-2.

Trajneri i Malishevës, Arsim Thaçi, është shprehur i kënaqur me barazimin 2:2, të dielën ndaj Dukagjinit.

Thaçi beson se barazimi ishte epilog real në këtë takim.

“Kishim raste dhe goditëm shtyllën, por ky është futbolli. Ishim pa fat në pjesën e parë. Goli që e pësuam na vuri në vështirësi në pjesën e dytë, edhe pse e rikthyem rezultatin. Mirëpo gjithmonë janë gjëra që ndodhin në futboll. Goli i pësuar ishte një pakujdesi. Në këtë ndeshje besoj që barazimi është epilog real. Jam i kënaqur me angazhimin e lojtarëve. Tani kam arritur të njoh edhe potencialin e skuadrës. Është një ekip që ka përfunduar një vit të suksesshëm në Superligë. Presim që gjatë afatit kalimtar të bëjmë përforcime dhe të jemi skuadër e fortë”, deklaroi Thaçi.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Dukagjinit i largohet mesfushori i njohur

Redaksia

Organizuan transport të udhëtarëve pa licencë në Kërçovë, kallëzim penal për dy persona

D V

Të rinjtë maqedonas me pasaporta bullgare drejt Evropës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More