Agjencia Zhurnal.mk.

Thaçi: Zaev duhet të ftojë Kasamin dhe Gashin, përndryshe duhet të ulet me opozitën

Shkup, 16 nëntor – Menduh Thaçi nga Partia Demolratike Shqiptare, në paraqitjen e tij në ClickPlus në TV21 thotë se kryeministri Zoran Zaev duhet të ftojë në ekzekutiv Lëvizjen Besa dhe Alternativën.

 

Thaçi thotë se Zaev duhet të sqarohet me liderët, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi, përndryshe, sipas tij, me vetëm 61 deputet, do të duhet të bisedohet me opozitën.

Related posts

Mehmedoviq kërkon kthimin e testeve PCR në pikat kufitare të Maqedonisë

R Zh

Me një projekt evropian do të sigurohen pajisje për zjarrfikësit nga Juglindja e Maqedonisë

D V

Mariçiq: Qytetarët tashmë e vërejnë rolin proaktiv të Këshillit Gjyqësor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More