Agjencia Zhurnal.mk.

Teuta Arifi: 10 milion denarë për rikonstruimin e Gjimnazit të Tetovës!

Tetovë, 14 korrik – Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi ka vizituar sot gjimnazin qendror në Tetovë. Ajo tha se në këtë institucion të arsimit të mesëm janë investuar mbi 10 milion denarë në revitalizimin e plotë të ambienteve të brendshme të kësaj shkolle. “Besojmë se investimi në infrastrukturën dhe kushtet shkollore reflekton pozitivisht edhe në tendencën e nxënësve për të dëshmuar rezultate më të mira gjatë procesit edukativo-arsimor”deklaroi Teuta Arifi.

 

Duke marrë parasysh këtë, vlen të theksohet fakti se mesatarja e maturës shtetërore që kanë arritur nxënësit e kësaj shkolle është 4.25, që paraqet një nga rezultatet më të larta në nivel shtetëror u shpreh ajo.

Related posts

Moti sot me diell me vranësira të vogla

Redaksia

Pendarovski: Normalizim dhe zhvillim të ekonomisë me përpjekje të përbashkëta

Z H

Në Kumanovë dhe Nagoriçane të Vjetër, votojnë të sëmurët dhe të pafuqishmit, personat me Kovid-19 dhe të dënuarit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More