Agjencia Zhurnal.mk.

Tetovë / Prej dy javësh asnjë kovid pacient në spital

Tetovë, 6 korrik – Mjeku Gzim Nuredini thot se repartet në spitalin e Tetovës që ishin në dispozicion të Covid qendrës do të kthehen punës normale. Ai kërkon nga qytetarët që të kenë përsëri kujdes dhe te ruan shëndetin e tyre.

 

“Per fatë të mir afër dy jave nuk kemi pacient të hospitalizuar me Covid në Tetovë. Në ambulant nuk kemi pacient.  Ndërkohë, pjesa e lir e ambulantaës që i kishte obligimet si Covid qendër,tani për tani,ato janë planifikuar që ty kryejn obligimet e tyre”, u shpreh njeku nga Covid Qendra në Tetovë, Gzim Nuredini.  

Ndërkohë në Qendrën Rajonale për Vaksinim në Tetovë po vijon intensivisht me ciklin e dytë të vaksinimit masiv, deri më tani, siç thonë autoritetet, është kaluar objektivi i këtij punkti  dhe janë vaksinuar mbi  30 mijë persona. Ndërkaq janë caktuar edhe 12 mijë termine të reja për vaksinime.   Paralelisht po zhvillohet dhe cikli i vaksinimit të personelit në institucione, arsimore, biznes sektorit dhe institucioneve religjioze.

Related posts

Ja emrat dhe mosha e të gjitha viktimave nga aksidenti në Bullgari

Z H

Spitali i Strugës i gatshëm për valën e re të koronavirusit

Z H

Policia arrestoi falsifikues janë gjetur thuajse një milion euro të falsifikuara

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More