Agjencia Zhurnal.mk.

Tetova ngelet pa shtigje për biçikleta/ Kasami: Janë në kundërshtim me ligjin

Tetovë, 17 nëntor – Qyteti i Tetovës nga sot do të ngelet pa korsi për biçikleta. Arsyeja për këtë sipas kryetarit të kësaj komune Bilall Kasami, është se ato janë vendosur në kundërshtim me ligjin, shkruan Zhurnal.

 

Mirëpo, këto rrugë sipas Kasamit, do të bëhen me shtigje të reja të biçikletave të cilat do të jenë sipas standardeve evropiane.

“Në planin tonë 100 ditësh që e prezentuam para opinionit të gjërë, është edhe largimi i korsive të biçikletave, për shkak se janë vendosur në kundërshitim me ligjin. Andaj sot, vendosëm që t’i largojmë shtyllat e korsive për biçikletë. Krijimi i shtigjeve për biçikletë do të bëhet konformë ligjit dhe standardeve evropiane”, ka shkruar Kasami në Facebook.

Në planin tonë 100 ditësh që e prezentuam para opinionit të gjërë, është edhe largimi i korsive të biçikletave, për…

Posted by Bilall Kasami on Wednesday, November 17, 2021

Related posts

Bytyqi: Bashkëpunimi mes shteteve do të tërheqë investime të reja inovative

Z H

Hoxhiq në Bruksel: Komunitetet më të vogla gjithmonë janë të orientuara drejtë BE-së dhe NATO-së

Z H

Ulet numri i të prekurve nga Covid-19, në spitale pacientë të pavaksinuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More