Agjencia Zhurnal.mk.

Tetova i kënaqur me fitoren, por zbulon problemin që po e mundon te skuadra e Ulpianës

Ulpiana është rikthyer te fitoret, pasi ka mposhtur Malishevën 2-1 në udhëtim, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes është prononcuar kryetrajneri i lipjanasve, Edlir Tetova, i cili u shpreh i kënaqur me fitoren.

Jam i lumtur me këtë fitore, kishim vështirësi ku i lejuam kundërshtarit hapësirë por në fund fituam”.

“Atëherë, pas disfatës së madhe kemi punuar në anën psikologjike me lojtarët dhe reagimi i tyre ishte në fushën e lojës, kështu që i përgëzojë djemtë”.

“Përbërja e lojtarëve është problem për ne, jemi të detyruar që të luajmë me lojtarët e njëjtë. Kishim mungesa të Egzonit dhe Rapucës, të cilët ishin me kartona. Avash avash dhe hap pas hapi do kërkojmë fitoret në shtëpi”, ka thënë Edlir Tetova për Art Sport.

Ulpiana gjendet në vendin e parafundit në tabelë me 10 pikë.

/Gazeta Olle/

Related posts

Gliha e konfirmon se do ta drejtojë Kosovën në ndeshjet e nëntorit dhe tregon se cili do të jetë trajneri i ardhshëm

Redaksia

Lia e majmunëve i afrohet vendit, konfirmohet rasti i parë në Greqi

Xh M

Ledley King column: Marcus Rashford, Jadon Sancho and Bukayo Saka are so brave, they knew missing would mean abuse

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More