Agjencia Zhurnal.mk.

Tetë të vdekur dhe 419 raste të reja me COVID gjatë 24 orëve të fundit

Shkup, 8 dhjetor – Tetë persona kanë humbur betejën me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut, ndërkaq nga 3 mijë e 285 testime të kryera, janë regjistruar 419 raste të reja.

 

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjithsej 218 mijë e 194 raste, prej të cilëve 204 mijë e 685 janë shëruar, kurse 7 mijë e 688 kanë ndërruar jetë.

Aktualisht vendi numëron 5 mijë e 821 raste aktive me COVID-19.

Related posts

Bujar Osmani: Pas identifikimit të viktimave vijon procedura e transportimit të trupave

D V

Uji i pijshëm në Tetovë është i sigurt

D V

Sot do të shqyrtohet dorëheqja e Zaevit në LSDM

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More