Agjencia Zhurnal.mk.

Tesla prezanton frenat 20 mijë dollarëshe

Kompleti i frenave duhet të jetë i disponueshëm vitin e ardhshëm.

 

S Plaid Model ka qenë në treg për një vit e gjysmë dhe tashmë ka impresionuar shumë me performancën e pabesueshme të saj . Përveç Rimac Nevera milion dollarësh, është automjeti më i shpejtë i prodhimit në treg, duke përshpejtuar nga 0 në 100 km/h në vetëm 2.1 sekonda.

Ai theu disa rekorde në pistën e garave, por automjeti nuk ishte i optimizuar për gara. Tesla pritet të lëshojë një paketë pistë garash me disa veçori që janë testuar gjatë vitit të kaluar.

Tani, prodhuesi i veturave elektrike ka zbuluar kompletin e parë të ri të aksesorëve të përshtatshëm për pistën e garave për Model S Plaid: një çantë frenash të shtrenjtë karbon-qeramike prej 20,000 dollarësh amerikanë.

Prodhuesi e përshkruan atë si më poshtë: “Modeli S Plaid Carbon Brake Cit u zhvillua për përvojën përfundimtare të pistës së garave dhe është një paketë e plotë harduerike që ofron performancë maksimale dhe të përsëritshme të frenimit në disqet me performancë të lartë”.

Sipas kompanisë, grupi i frenave është i disponueshëm vetëm për rrotat arachnid 21 inç dhe do të dalë në shitje në mesin e vitit 202

Related posts

Chevrolet prezanton Corvette Z06 me 670 kuaj-fuqi, shpejtësinë nga 0-100 km/h e arrin për vetëm 2.8 sekonda

D V

Limuzina më e madhe elektrike e Mercedes bëhet me versionin AMG

D V

Renault fiton çmimin për modelin më kreativ në Festivalin Ndërkombëtar Automobilistik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More