Agjencia Zhurnal.mk.

Tesla do të lëshojë përditësime të softuerit për 435 mijë vetura në Kinë

Tesla Inc do të lëshojë përditësime të softuerit për më shumë se 435,000 automjete në Kinë për të rregulluar një problem me dritat anësore që mund të çojnë në një përplasje në rrethana ekstreme, tha një organ rregullator.

Rregullimi, i cili llogaritet si një tërheqje, do të lëshohet nga një përditësim ‘over-the-air’.

Përditësimi përfshin 142,277 makina Model 3 dhe 292,855 Model Y, sipas një deklarate nga Administrata Shtetërore për Rregullimin e Tregut.

Gjiganti i automjeteve elektrike gjithashtu tërhoqi më shumë se 80,000 makina Model S, Model X dhe Model 3 javën e kaluar në Kinë për probleme me softuerin dhe rripat e sigurimit. 

Related posts

Dalin në shitje 13 automjetet e përdorura gjatë xhirimeve të “Mad Max: Fury Road”

D V

Ferrari zbulon veturën familjare, Purosangue lëvizë me shpejtësi maksimale prej 310 km/h – ka hapësirë të mjaftueshme për katër persona

Lea Muslija

Maserati ka publikuar disa foto nga testimi dimëror i modelit Grecale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More