Agjencia Zhurnal.mk.

Tërnoci rikthehet te fitoret, demolon skuadrën serbe me rezultat të thellë

Tërnoci i është kthyer fitoreve, duke triumfuar me rezultat të thellë 5-2 ndaj Vranjska Banja, shkruan Gazeta Olle.

Dominimi i skuadrës shqiptare ishte që nga fillimi i ndeshjes, ku pjesa e parë u mbyll me rezultat 3-1.

Golat për “Agallarët” i shënuan Shpetim Asani (2′), Gentrit Ebibi (25′), Veton Zeqiri (31′) dhe (75′), dhe Kadrush Fetai (86′).

Pas xhiros së pestë, Tërnoci tashmë ka grumbulluar shtatë pikë në tabelë dhe pozicionohet në vendin e shtatë. /Gazeta Olle/

 

Related posts

Drita merr fitoren e parë në Superligë, Llapi dhe 89-shi ndahen në paqe

Redaksia

VMRO-DPMNE: Pecakovi do të ngrejë procedurë për shpifje

Redaksia

LSDM: Po realizojmë qëllimet strategjike të shtetit tonë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More