Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë gadet Italinë

Një tërmet me magnitudë 5.2 ballë i shkallës Rihter ka goditur Italinë.

 

Epiqendra ishte 85 km në jugperëndim të Potenzës, 112 km larg Salernos. Qendra Gjermane Kërkimore për Gjeoshkencat (GFZ) njoftoi se tërmeti goditi në një thellësi mesatare deri në të konsiderueshme prej 275 km nën epiqendrën afër Potenzës. EMSC e përcaktoi 268 km.

Tërmeti ra në orën 22:42 me orën lokale. Madhësia e saktë, epiqendra dhe thellësia e tërmetit mund të rishikohen brenda orëve ose minutave të ardhshme pasi sizmologët shqyrtojnë të dhënat dhe përsosin llogaritjet e tyre. Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.

Related posts

Malala i bën thirrje SHBA-së të rrisë mbështetjen për vajzat dhe gratë afgane

D V

Kina ka dërguar tre astronautë në stacionin e ri kozmik

Xh M

Përleshje në Athinë, protestë popullore kundër rritjes së çmimeve

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More