Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmeti i mbrëmshëm, komuna e Manastirit mbledh shtabin e krizës

Manastiri ka qenë komuna e parë që ka raportuar dëme materiale nga tërmeti i madhësisë 5.3 i shkallës rihter që goditi Ballkanin.

 

Sakaq ditën e sotme kryetari i Komunës Toni Konjanovski rreth orës 11:00 ka caktuar mbledhje të Shtabit të Krizës, ku mësohet se mes tjerash do të diskutohet për gjendjen në qytetin e Manastirit pas tërmetit të mbrëmshëm si dhe gjendjes prej Covid-19.

Nga Komuna e Manastirit njoftojnë gjithashtu se në mbledhje do të shqyrtohen edhe masat plotësuese të cilat mund të ndërmerren nga ana e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim.

Related posts

Kurti priti në takim ambasadorin e Katarit, flasin për thellimin e mëtejmë të marrëdhënieve mes dy shteteve

D V

Britania e Madhe e largon Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme nga COVID-19

D V

Presidenti i Federatës së Industrive austriake i gatshëm për bashkëpunim me Kosovën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More