Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmeti i fortë ‘shkund’ Greqinë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.1 goditi këtë të premteqytetin e tretë më të madh në Greqi, Patran, sipas një raportimi paraprak të Institutit Gjeodinamikë të Observatorit Kombëtar të Athinës.

 

Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi në orën lokale 17:10, ishte 11 kilometra në jugperëndim të qytetit, me një thellësi rreth 19 kilometra.

Deri më tani nuk raportohet për dëme në njerëz.

Related posts

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Redaksia

Dështon Shërbimi Sekret rus, pavarësisht që kishte temperaturë dhe testin e vjetër PCR – gazetarja futet në konferencën e Putinit

D V

Rusia ndaloi gazin përmes Rrjedhës veriore 1 për tre ditë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More