Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet prej 6.8 ballë trondit Meksikën, është ndjerë edhe në kryeqytet

Një tërmet me magnitudë prej 6.8 ballë sipas shkallës Rihter sot ka tronditur Meksikën, në të njëjtën ditë kur dy tërmete të fuqishme e goditën vendin në vitin 1985 dhe 2017.

 

Instituti Kombëtar Sizmologjik njoftoi se epiqendra e tërmetit i cili është ndje edhe në kryeqytet ka qenë në pjesën perëndimore të Meksikës në shtetin Miçoakan.

“Sinqerisht shpresojmë se asgjë serioze nuk ka ndodhur”, shkroi në Tuiter, presidenti meksikan Andres Manuel Lopez Obrador.

Related posts

Hiri i 8000 viktimave të nazizmit gjendet në një varr masiv në Poloni

Xh M

Policia italiane sekuestron jahtin e rusit më të pasur, oligarkut Alexey Mordashov

D V

Koreja e Veriut e dënoi SHBA-në për shkak të përjashtimit të Rusisë nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut të KB-së

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More