Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet prej 2.2 shkallë të Rihterit në Gjilan

Lëkundje të tokës janë regjistruar sot në qytetin e Gjilanit.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Institutit Sizmologjik të Kosovës, Shemsi Mustafa.

Ai ka thënë se tërmeti ka ndodhur rreth orës 10:24.

“Epiqendra ka qenë mes fshatrave Perlepnicë-Kosaqe, 5km në veri- lindje të Gjilanit me magnitudë 2.2 shkallësh të Rihterit”, tha Mustafa.

Related posts

Mustafa kujton Rugovën, përmend fjalët e tij: Vetëm me përkrahjen e SHBA-së Kosova mund dhe do të bëhet shtet

D V

Paralajmërohen vizita të Lajçakut dhe Escobarit në Prishtinë e Beograd

Z.H

Presidenca jep detaje për vizitën e presidentit të Shqipërisë në Kosovë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More