Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet në Shqipëri

Lëkundjet sizmike vazhdojnë në Shqipëri.

 

Pas tërmetit 4.1 të shkallës Rihter që u regjistrua pasditen e djeshme rreth orës 16:08 minuta me epiqendër në Bulqizë, goditje janë regjistruar edhe ditën e sotme.

Në mesnatë ka pasur një tjetër lëkundje po në Bulqizë. Fatmirësisht goditja ka qenë me magnituidë të vogël 2.5 me thellësi 8 km.

Në mëngjes në orën 07:25 minuta është regjistruar një tjetër tërmet në fshatin Kurbnesh në Lezhë me magnitudë 2.3 të shkallës Rihter dhe thellësi 19 km.

Nuk raportohet për dëme materiale. 

Related posts

Aplikantët për platformën ‘Gati për Shqipërinë’, Rama: Gati aplikacioni për të ndjekur online ecurinë e procesit

D V

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Orari i muzikës shtyhet deri në orën 23:00

N E

Deputeti uroi me Enver Hoxhën, PD përgatit paketën për dekomunistizim

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More