Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet në Mal të Zi

Rreth orës 01:20 të ditës së sotme, Mali i Zi u godit nga një tërmet i fortë, me një madhësi prej 4.5 shkallës gjersa epiqendra ishte 14 kilometra nga Herceg Novi.

Shumë qytetarë e ndien tërmetin dhe disa u zgjuan, raportojnë mediat malazeze.

Tërmeti zgjati për rreth 10 sekonda dhe zhurma e alarmeve të veturave në qytet u ndez ndërsa dritaret e shtëpive po dridheshin, librat po binin nga raftet.

Tani për tani, nuk ka asnjë informacion mbi dëmet dhe lëndimet.

Ndryshe, tërmeti e kanë regjistruar gjithashtu edhe shërbimet e CSEM-it.

Related posts

SHBA po heton përfshirjen e Beogradit në sulmin terrorist! The Guardian: Serbia mund të ndëshkohet

Xh M

Gati 1.000 persona vdesin nga ethet tropikale në Bangladesh

Xh M

Dramë në Bratislavë, burri shtiu me armë nga dritarja e ndërtesës – raportohet për të vrarë dhe plagosur

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!