Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet në Kroaci, këto janë detajet

Kroaci, 8 qershor – Kroacia është tronditur sërish nga lëkundjet e tërmetit. Më i fundit është regjistruar në orën 5:59 të mëngjesit të sotëm me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter.

 

Tërmeti u regjistrua 12 km në juglindje të Sibenik, Grad Shibenik, Sibenik-Knin të Kroacisë.

Në mediat sociale vendase u raportua se tërmeti ishte i shkurtër, por shumë i fortë që i zgjoi banorët dhe i trembi, raporton A2.

Deri më tani nuk ka të dhëna për lëndime apo dëme materiale.

Related posts

Sekretari Austin: Nuk i frikësohemi fuqisë së re ushtarake të Kinës

adijanzh

Nxënësit kthehen në klasa, pasnesër fillon viti shkollor 2021/2022

Z.H

Vrasësi i studentes egjiptiane do të ekzekutohet në transmetim direkt

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More