Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter goditi Kretën këtë të dielë në mëngjes.
Epiqendra u raportua 20 kilometra në juglindje të qytetit të Heraklios.
Thellësia e dridhjeve, që u regjistruan në orën 07:56 të mëngjesit, vlerësohet 17.1 kilometra.
Sipas Institutit Sizmologjik të Athinës tërmeti u ndje pothuajse në të gjithë Kretën.

 

Related posts

Xinjiang: Vilen dardhat aromatike të Korlas

Z H

Ukraina i bën thirrje NATO-s të marrë masa parandaluese ndaj Moskës

D V

Greqia dhe Turqia nuk pranojnë valë afgane të migrantëve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More