Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet i fuqishëm në Turqi/ Plagosen 50 persona, regjistrohen 106 pasgoditje

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mëngjesin e kësaj të mërkure.

 

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë dhe ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koca njoftuan se tërmeti ishte me magnitusë 5.9 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra u regjistrua në Goljaka.

Sipas EMSC, tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej dy kilometrash.

Aktualisht, nga lëkundjet raportohet për 50 perosna të plagosur, ndërsa nuk bëhet e ditur nëse ka apo jo viktima.

Pas tërmetit të fortë janë regjistruar 106 pasgoditje me magnitudë më të madhe se 4.3 Rihter.

Related posts

Konfirmohet se së bashku me kameramanin është vrarë edhe gazetarja ukrainase – 24-vjeçarja ishte bashkëpunëtore e Fox News

D V

Pasojat e sulmeve ruse në Irpin

D V

Nisin dëshmitë për dhunën e 6 janarit në Kongres

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More