Agjencia Zhurnal.mk.

Tërmet i fuqishëm është regjistruar në Tajvan

Tërmet me intensitet prej 6,6 ballë sipas Shkallës së Rihterit sot është regjistruar në Tajvan.

 

Tërmeti ishte në thellësi prej rreth një kilometri nën sipërfaqen e tokës.

Është dhënë paralajmërimi për paraqitje të cunamit.

Tani për tani nuk ka informata për viktima dhe është shkaktuar dëm material. 

Related posts

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon marrjen e qytetit Melitopol në Ukrainë: Banorët i mirëpritën trupat ruse

Redaksia

Turqia punëson 20,000 mësues të rinj përpara vitit të ri shkollor

Xh M

Opozita në Izrael pajtohet për formimin e qeverisë së unitetit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More