Agjencia Zhurnal.mk.

Tentoi të vriste me armë zjarri një person, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 28-vjeçarin Emra Korteshi i cili pas një konflikti me një shtetas tjetër, ka qëlluar me armë në drejtim të tij.

 

Fillimisht 28-vjeçari u largua nga vendngjarja, por pas disa orësh ai është arrestuar nga policia.

Policia arrestoi shtetasin  E. K., 28 vjeç, banues në Kombinat, për veprat penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë, dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Shtetasi E. K., ditën e djeshme, gjatë një konflikti për motive të dobëta, në Kombinat, në rrugën “Shaban Bardhoshi”, ka tentuar të vrasë me armë zjarri, shtetasin E. I., 35 vjeç, dhe më pas është larguar.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Ndarja nga jeta e artistit Sherif Merdani – Rama, Basha dhe Meta mesazh ngushëllimi

Redaksia

Aksident në Shkodër, makina përplas kalimtarin, i plagosuri dërgohet me urgjencë në spital

Xh M

Hapet Materniteti i ri i Beratit, Rama-Manastirliu: Premtim i mbajtur, materniteti i katërt në krye të 4 viteve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More