Agjencia Zhurnal.mk.

Tentoi të kalonte kufirin drejt Shqipërisë, arrestohet në Kakavijë shqiptari i kërkuar për vrasje

Pala greke ne doganën e Kakavijës ka arrestuar në orët e para të mëngjesit një shqiptar të kërkuar për vrasje.

 

Shtetasi shqiptar është ndaluar nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me policinë e Janinës, teksa po tentonte te dilte nga Greqia dhe të vinte në Shqipëri.

Ndaj tij rezulton një urdhër arresti nga Prokuroria e Prevezës për akuzën “vrasje me dashje”.

Related posts

Shqipëria siguron pilulën kundër COVID-19

D V

Rama prezanton Kryetaren e re të Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë

D V

Akuzohet për dhunimin e adoleshentes shqiptare që nga mosha 13-vjeçare, arrestohet prifti 37-vjeçar në Greqi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More